PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=436704}

Odlot

Up
7,5 259 366
ocen
7,5 10 1 259366
7,9 35
ocen krytyków
Odlot
powrót do forum filmu Odlot

Początek ciekawy - skaut przychodzi do Carla, ten przyczepia swój dom do balonów i odlatują. Potem jest, niestety, tylko gorzej. Widać, że scenarzystów goniły terminy, a nie mieli żadnego dobrego pomysłu na scenariusz. Tego dropia jeszcze można przełknąć. Psy z syntezatorami mowy? Co za bzdura! W połowie filmu akcja po prostu staje. Wynudziłem się jak mops, jedyną której film się podobał była moja 4-letnia córka (ale jej podoba się wszystko co jest animowane).

Nie polecam.

ocenił(a) film na 3
VirtuOz

Moja ocena 3/10.

ocenił(a) film na 8
VirtuOz

nie zgadzam sie, to nie jest kolejna pusta animacja jakis wiele. jest to piekna opowiesc o przemijaniu, samotnosci, miłości i smierci. przedewszystkim poruszajaca. polecam wszystkim. dorosłym równiez:)

ocenił(a) film na 8
monisia233

W pełni się z Tobą zgadzam; film jest bardzo dobry. Z tonu wypowiedzi sąsiednich wnioskuję, że przemijanie, samotność, miłość, przyjaźń, pozytywny stosunek do otaczającego nas świata - to wszystko jest nie do pojęcia dla znawców scenariuszy, ekspertów od fabuły, itp. dupereli których nawet nie warto czytać. Dobrze, że ktos tam ma bliźniaki a ktoś inny jeszcze na pewno jakichś kumatych w rodzinie. Kumatych na uczucia.

ocenił(a) film na 8
Treh

Spokojnie większośc ludzi a nawet krytyków czy stowarzyszeń filmowych docenia :)

ocenił(a) film na 8
monisia233

Zgadzam się w zupełności. Dawno żadna bajka mnie tak nie wzruszyła. Było parę momentów, w czasie których popłynęły mi łzy ze wzruszenia. Jest piękna, pouczająca i wzruszająca.

monisia233

ale kung fu panda i epoka lodowcowa wciąż są królami animacji

ocenił(a) film na 8
dawidking2

Ja myśle jenak że Dreamworks dalej musi sie wiele uczyć od Pixara do tego oba studia kierują sie zupełnie czymś innym przy tworzeniu animacji wiec trudno porównac.

wilku004

i tak Pixar wciąż ugina się pod Dremaworks i blue sky

ocenił(a) film na 8
dawidking2

Pixar to prekursor animacji 3d Disney to żywa legenda i dreamworks czy blue sky to jeszcze muszą sie wiele od nich nauczyc.

wilku004

raczej na odwrót .

ocenił(a) film na 8
dawidking2

Wiesz co masz dosyc marne pojęcie o animacji jak Dreamwors moze byc prekursorem skoro jest nowszym studiem poza tym Disney i Pixar maja na swoim koncie klasyke animacji a Dreamworks raczej sie jeszcze jej nie dorobił a zdecydowanie najblizej ma do tego shrek.

wilku004

stary Disney jest lepszy Dremaworksa ale Pixar to porażka

ocenił(a) film na 8
dawidking2

Dreamwoks robianimacje komediowe a Pixar od 2006 roku ostatecznie połaczył się z Disneyem a praktycznie rzecz biorąc zawsze był cześcia Disneya Toy Story 1 ,2,3 ,Wall-e Potwory i Spółka Odlot dzieła samego Pixar bądź już pod szyldem Disneya z którymi Dreamworks nie moze sie równać.

wilku004

każdy ma swoje zdanie

ocenił(a) film na 8
dawidking2

No to napisz że tobie się bardziej podobają filmy ze stajni dreamworks a nie rzucaj takich tekstów i tak "Pixar wciąż ugina się pod Dremaworks i blue sky "

wilku004

wyraziłem tylko opinie

ocenił(a) film na 8
dawidking2

To pasowałoby ja uargumentowac :)

ocenił(a) film na 10
dawidking2

Najlepsza odpowiedź, gdy nie potrafi się uargumentować swojego zdania ;).

ocenił(a) film na 8
wilku004

zdecydowanie popieram.

ocenił(a) film na 8
dawidking2

jak dla mnie toy story, shrek i madagaskar :)

ocenił(a) film na 9
monisia233

Shrek to porażka, madagaskar był śmieszny, ale toy story to jedna z najlepszych serii animowanych.

ocenił(a) film na 8
kamilxmas8

nie zgadzma sie ze shrek to porazka. moze dwie ostatnie czesci tak, a ostania szczegolnie. ale dwie pierwsze sa the best, a postac osła kultowa:)

ocenił(a) film na 9
monisia233

Niby fajne, ale shreka nielubie za to, że zapoczątkował erę głupich parodii. Teraz większość bajek jest w stylu shreka. O ile jedynka była bardzo fajna i dwójka też to po trójce miałem dość.

monisia233

Shreka i toy story nielubie

ocenił(a) film na 1
VirtuOz

Najgorsza ze wszytskich animacji

ocenił(a) film na 8
0ri0n123

To oczywiste, film się absolutnie nie umywa do takiego Step Up 2 któremu dałeś/łaś 10 :). Te głębokie i refleksyjne animacje pixara to ledwie cienie wobec takich arcydzieł jak American Pie. Tak trzymaj :)

ocenił(a) film na 9
Wladca_Snow

Zacna riposta milordzie!

Mati9319

popieram przedmówcę :)

VirtuOz

Rozczarowanie. Technicznie fajnie zrobione, ale fabuła jest bardzo słaba.

ocenił(a) film na 7
kwk

Fabuła taka sobie, ale dałem 7 bo moje 3,5 letnie bliźniaki oglądały bez znudzenia co sie niezwykle rzadko zdarza,

ocenił(a) film na 8
VirtuOz

Początek chyba przegapiłeś...

ocenił(a) film na 8
VirtuOz

"Psy z syntezatorami mowy? Co za bzdura!" o co ci chodzi przecież to bajka? Rzeczywiście jest taki moment w filmie że akcja staje ale później film nadrabia zgrabną akcją. Zreszta sam pomysł fabularny bardzo fajny film o przemijaniu i gonitwie za marzeniami jak zwykle człowiek znajdzie w takich filmach duzo odwołań do własnego dzieciństwa. Film bardzo madry zabawny i jednocześnie wzruszajacy a sceny początkowe pokazuja że sciślejsze połaczenie PIXARA i Disneya wyjdzie obu zasłuzonym wytwórniom na dobre.

ocenił(a) film na 8
wilku004

ładna odpowiedz, bajka daje trochę do refleksji a jednocześnie poprawia nastrój i ogólne samopoczucie. btw TVP wrzuca coraz lepsze produkcje ...

ocenił(a) film na 8
Asiullla

TVP rzeczywiscie ostatnio szczególnie w weekendy zaczęło wpuszczać dobre często nagradzane filmy jest co oglądać ,ale myśle że jest to spowodowane Euro gdy sie zacznie nie będzie tak różowo aż do jesieni.

ocenił(a) film na 8
wilku004

yep, trzeba się z tym zgodzić.

VirtuOz

absolutnie się zgadzam, przereklamowana bajka. najwyżej 6/10

ocenił(a) film na 6
VirtuOz

Film trochę o głupim poświęceniu do tego trochę prawie ,,śmiesznych'' scen z małym chińczykiem, zaprawione to wszystko wielkim smutkiem po utracie żony. To nie jest aż tak ciekawe.

ocenił(a) film na 3
wygoda6

Zgadzam się, oczekiwałem czegoś więcej.

ocenił(a) film na 8
VirtuOz

Początek był cudowny i wzruszający. Olbrzymi potencjał, który w mojej opinii został nieco zmarnowany. W pewnym momencie film robi się za bardzo hollywoodzki zamiast być uroczą historią o marzeniach i przemijaniu... a szkoda. Na szczęście wszystkie braki nadrabia genialna muzyka.

VirtuOz

Tego filmu/bajki nie ogląda się na pałę. Trzeba poczuć te emocje. Ten początek - życie zamknięte w kilku pierwszych minutach filmu. Jeszcze nigdy nie widziałam tak smutnego i przygnębiającego początku. Zmusza do refleksji. Życie przemija, ważne są nasz marzenia i ich realizacja. To historia o miłości, samotności, szacunku i spełnianiu marzeń. Po obejrzeniu jest taka myśl, że trzeba coś w tym krótkim życiu zrobić, co przyniesie nam pełną satysfakcję.
Odniosę się jeszcze tylko do zarzutu o syntezatory mowy dla psów - to tak, jakby przy Toy Story narzekać, że zabawki żyją i to jest totalnie nierealne ;) Trochę dystansu, to w końcu świat bajek :)

VirtuOz

Coś w tym jest. Spodziewałem się, że inaczej to będzie wyglądało. Zapowiadało się dobrze, skończyło - przeciętnie.

Należą się też słowa uznania naszym specom od dubbingu - nawet po podciągnięciu głosu ciężko było zrozumieć, co kto mówi. Brawo!

VirtuOz

ten film to klasa ,a twoja córka ma lepszy gust niż ty :P

ocenił(a) film na 3
Lulszczuch

Nie zgadzam się. :PP

użytkownik usunięty
VirtuOz

ta bajka przynajmniej wzrusza, przekazuje różne wartości, scenariusz jak najbardziej pomysłowy- może dla ciebie to jest dno dna, ale jeśli komedie takie jak Dyktator oceniasz tak słabo(w moim mniemaniu film ten zasługuje przynajmniej na 8) to nie dziwmy się, że "Up" oceniłeś nieproporcjonalnie słabo do treści z niego płynących. Myślę, patrząc na to, co oglądasz, że Ty po prostu wolisz cięższe filmy(nie mówię, że złe), a nie takie lekkie komedie animowane. Niepotrzebnie sugerujesz innym, że ten film jest beznadziejny- bo i tak, aby ocenić należy obejrzeć! ;)

ocenił(a) film na 3

Dyktator jest w mojej opinii słaby. Może w latach 40tych to chwytało za serce, mnie nie chwyciło. Ta ostatnia przemowa pełna takich moralitetów i prawd uniwersalnych, że się robi niedobrze. Kilka dobrych scen, nic więcej. Byłem na tym na specjalnym seansie w kinie i wyszedłem zdegustowany. Może po prostu ten film nie przystaje do obecnych czasów.

Oceniasz mnie z perspektywy słabej oceny dla 1 filmu, trochę mało. Uwielbiam np. "Światła wielkiego miasta" i "Brzdąca" (może zapomniałem ocenić) i takich reżyserów jak Arronofsky, Tarantino czy Rodriguez. Ocenianie użytkownika na podstawie oceny 1 filmu jest krzywdzące.

użytkownik usunięty
VirtuOz

nie oceniam Ciebie na podstawie 1 filmu!!!!(przeglądałem Twoje obejrzane i wyraźnie napisałem to w zdaniu:"Myślę, patrząc na to, co oglądasz, że Ty po prostu wolisz cięższe filmy(nie mówię, że złe)", tylko chyba nie zauważyłeś o co mi chodziło- a mianowicie, że po prostu nie przepadasz za komediami tego rodzaju [właśnie- powinieneś zwrócić uwagę na lata, w których został stworzony, NP. Dyktator- przemówienie miało być prześmiewcze.]

I powtarzam, że nie oceniam Ciebie przez pryzmat 1 filmu!!! Dlatego NIE uważam, że masz się czuć skrzywdzony!

Jedynie uważam, że ta bajka(Odlot) przynajmniej wzrusza i przekazuje różne wartości w o wiele lepszy sposób niż w innych bajkach dzisiejszych czasów- nie ogłupia, scenariusz jak najbardziej pomysłowy

ocenił(a) film na 5
VirtuOz

mi się trochę bardziej podobał, wątek ekologiczny o zachowaniu ginących gatunków i przejście z głębokiej depresji do radości - w sumie 5.
Natomiast generalnie dołujące widowisko.

Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones