PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=436704}

Odlot

Up
7,5 259 411
ocen
7,5 10 1 259411
7,9 35
ocen krytyków
Odlot
powrót do forum filmu Odlot

O ile dla dziecka to może być bez znaczenia, o tyle dla dorosłego widza, a przynajmniej dla mnie bardzo głupie było pojawienie się dzieciaka jak Fredricson odleciał. Tzn, skąd u licha on się tam wziął. Jak odlatywał to go tam nie było, więc jakim zapukał do drzwi, jak do już był w locie? Strasznie zepsuło to fabułę.

użytkownik usunięty

Tam w przedostatnim zdaniu miało być:
"więc jakim cudem zapukał do drzwi, jak dom już był w locie?"

ocenił(a) film na 8

Dajże spokój, równie możliwe co przyczepienie balonów do domu ; ) To tylko bajka. Zresztą po tym jak zamknął drzwi i zaczął przygotowywać się do odlotu, dzieciak mógł po prostu wskoczyć na ganek.

Film w 3D naprawdę fajny (:

użytkownik usunięty
belliesan

Jak dom odlatywał było wyraźnie widać pusty ganek. Z pewnością nie było tam dzieciaka. A to, że to tylko bajka to nie jest żadne wyjaśnienie. Nawet bajki muszą mieć pewną logikę. Nie chodzi tutaj o rzeczy, które są możliwe, albo nie, tylko o to czy żeby wszystko trzymało się logicznej całości.

ocenił(a) film na 7

A ja od prawie początku, aż do prawie końca musiałem przymykać oko na fakt że jedna osoba, nawet nie chodzi o to, że dziadek, jest w stanie ciągnąć w dowolnym kierunku obiekt latający którego siła nośna wielokrotnie przewyższała siłę jednego człowieka. Nawet nie odwołując się do definicji naukowych każdy kto widzi na ekranie coś takiego wie, że "na zdrowy rozum" coś takiego w życiu nie przejdzie. Poza tym wystarczyłby jeden podmuch wiatru i dom wraz z balonami poleciałby w diabły (za przeproszeniem). Można oczywiście uznać to za czepialstwo, ale jak dla mnie pokaźny fragment fabuły zbudowano na solidnym przegięciu (dokładając wspomniane w pierwszym poście).
Co do filmu to był ok, ale bez przesadnych zachwytów. Graficznie nie powala (bo i nie ma za wiele do pokazania), śmiechu ilości umiarkowane, jednak na pewno nie żałuję poświęconego czasu. Uważam jednak,że ocena 9 czy tuż poniżej jaka widnieje na imdb to dla tego filmu zdecydowanie za dużo. Każdy z wymienionych na plakacie filmów - Nemo, Iniemamocni, Auta czy Ratatuj (zwłaszcza dwa pierwsze) biją tą produkcję na głowę. Jak dla mnie dużo lepszą rozrywką była Coraline, czy nawet Potwory kontra Obcy.
Ode mnie 7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones