PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=436704}

Odlot

Up
7,5 259 405
ocen
7,5 10 1 259405
7,9 35
ocen krytyków
Odlot
powrót do forum filmu Odlot

... ale co powiecie na taką interpretację:
Gdy sanitariusze z domu starości czekali na dziadka ten dostał zawału serca a cała historia to wytwór umierającego umysłu.
Co za tym przemawia?
1. Brak baśniowych elementów do czasu "śmierci"
2. Duża część elementów historii latającego domu została zapożyczona z dotychczasowych przeżyć i obrazów dziadka (nawet Stefan to tylko rysunek z książki jego żony)
3. Postać dziecka, syna, którego nie miał w rzeczywistym życiu
4. Pod koniec rzeczywistego życia jest już zaawansowanie zniedołężniały - a w części urojonej to prawdziwy superman

Co Wy na to?
Pozdrawiam

andgasow

Moze Cie to zdziwi ale mi sie tak samo wydawalo jak oglodalam.Sanitariusze pewnie by zapukali jeszcze raz.....

andgasow

Ciekawa interpretacja ;)

ocenił(a) film na 7
andgasow

Ciekawie ;)
1. Baśniowe elementy - jednak chyba nie do końca wiemy czy twórcy filmu chcieli zachować zgodność z rzeczywistym światem. Oczywiście na początku zastanawiamy się czy dom może latać niesiony przez balony i coś może jednak nam nie pasować. Ale jeszcze przed domniemanym zawałem serca, o którym wspominasz, widzimy sceny z wózkiem, przy którym Carl sprzedawał balony. Do wózka zaczepił sprzedawane balony, i gdy go nie trzyma, wózek sobie odlatuje. I znowu coś może nam nie pasować do rzeczywistości ;) Czy to może fruwac? Skoro wózek może, to dom też, kwestia ilości balonów.
2. "Stefan jako tylko rysunek z książki jego żony" - przed zawałem pojawia się też szkielet Stefano-podobnego zwierza, który zostaje prezentowany przez Charlsa Muntza (tego złego) - scena gdy mały Carl siedzi w kinie. Jeśli szkielet pochodził od prawdziwego kolegi Stefana, to sam Stefan też gdzieś może sobie istnieć.
4. Może i zniedołężniały, ale potrafił zlać gościa, który popsuł mu skrzynkę na listy ;)

Niedawno skończyłem oglądać, i może jeszcze uda mi się coś wymyśleć.

ocenił(a) film na 8
Korley

e tam odlot to po prostu prawdziwy odlot

ocenił(a) film na 10
elennie15

bajka był poprostu świetny teraz marzy mi się żeby polecieć tak moim domkiem :)

fiflakk

W pogromcach mitów sprawdzali czy da się polecieć na balonikach z helem. Około 10 tys. baloników (cała wielka hala) sprawiły, że dziecko (do tego niemowlę) mogłoby się oderwać od ziemi.
Więc raczej Twe marzenia się nie spełnią :DD

ocenił(a) film na 8
andgasow

Jest jeszcze jedna rzecz, która może przemawiać za słusznością tej tezy. Mianowicie niejaki Charles Muntz w okresie dzieciństwa głównego bohatera był już wielkim podróżnikiem, znanym na całym świecie i z całą pewnością o wiele starszy od pana Fredricksena, jednak po przybyciu latającego domu do Ameryki Płd. wyglądają prawie jak rówieśnicy i, jak ktoś już powiedział, byli wyjątkowo sprawni fizycznie. W rzeczywistości Muntz powinien rozpadać się już w grobie...
Film jest bardzo dobry i jest chyba jedną z najbardziej wzruszających animacji Pixara... : ))

samwise_6965

Ale ja tak sobie myślę, że Karl mógł mieć 10 lat jak oglądał ten film, a Charles ze 30, więc różnica 20 lat jest całkiem możliwa :)

ocenił(a) film na 8
paulinea

No tak tylko, że Muntz całkiem nieźle radzi sobie z mieczem i wspina się na wielopiętrowy sterowiec bez żadnego jęknięcia...

samwise_6965

Pisałam tylko o różnicy wieku, kwestii ich sprawność fizycznej się nie podejmuje- to tylko bajka ;)

ocenił(a) film na 8
paulinea

Co racja, to racja : D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones